Kuid diagnoosi ja ravi üle vaieldakse palju.

Kuid diagnoosi ja ravi üle vaieldakse palju.

Parodontiit on igemehaiguse kaugelearenenud vorm ja see mõjutab teie igemete kudesid ja luid. Parodontiit võib kahjustada teie igemeid, mille tulemusel hambad lähevad lahti ja kukuvad välja. Teine valus igemehaiguse sümptom on igemeabstsessid, nicozero ametlik veebisait mis on mädakogumid suus.

Veritsevad igemed 

Kui teie igemed veritsevad regulaarselt harjamise ajal või muul viisil, on see üsna murettekitav märk. Igemete veritsemine võib olla märk igemehaigustest ja on kindel märk sellest, et peaksite varsti hambaarsti külastama. Nagu eespool mainitud, võib igemehaigusel olla tõsiseid tagajärgi, kui seda ei tuvastata ega ravita varakult.

Suurendage tundlikkust kuuma ja külma suhtes

Kui teil on suurenenud tundlikkus, on see märk hammaste lagunemisest. Esimeste hammaste lagunemise märkide ilmnemisel peaksite kokku leppima oma hambaarsti külastuse, kuna seda on lihtsam ohjeldada, kui see avastatakse varem. Mida varem see tuvastatakse, seda tõenäolisemalt hoiate hamba alles ja pääsete ainult täidisega.

Kõhuhaavandid

Haavandid võivad mõnel inimesel olla üsna tavalised. Kui teie vähk kaob mõne päeva jooksul, ei tohiks see muretseda. Kui teil on aga selline, mis ei parane, peate viivitamatult pöörduma hambaarsti poole. Samuti, kui teil on tugev või püsiv valu, peaksite broneerima kohtumise niipea kui võimalik.

Kuiv suu 

Suukuivus võib tekkida mitmel põhjusel. Pohmell on üks peamisi põhjuseid. Mõnel inimesel kuivab suu vananedes ja seda võivad põhjustada ka retseptiravimid. Kuid see võib olla ka märk bakterite haigusest suus. Kui teil on püsiv suukuivus ja te ei saa seda seletada, võib olla hea mõte külastada oma hambaarsti kontrollimiseks.

Halb hingeõhk 

Halb hingeõhk on igemepõletiku üks esimesi sümptomeid. Gingiviit on igemehaiguse vorm, mis võib varajase ravi puudumisel areneda parodontiidiks. Seetõttu on oluline igemepõletik tuvastada ja ravida varajases staadiumis enne pöördumatute luu- või koekahjustuste tekkimist. Halb hingeõhk võib tekkida muudel põhjustel, nagu teie toitumine ja hambahügieen, seega tasub uurida ka neid võimalikke põhjuseid.

Turse suu ümber

Hambapõletiku bakterid võivad levida ümbritsevatesse igemetesse, suhu, keelde ja isegi lõualuudesse. Selle tulemuseks võib olla hambaabstsess, mis on tegelikult infektsioon, mis alustab hambapõletikku, kuid levib mõnda ümbritsevasse piirkonda. Need võivad olla patsiendile väga valusad ja ebamugavad. Järgmine samm pärast nakatumist ja turset võib olla mäda kogunemine infektsiooni ümber. Mõnikord võib abstsess areneda punktini, kus see võib muutuda nii põletikuliseks, et blokeerib õhu läbipääsu ja piirab hingamist. Samuti on teada, et see põhjustab oksendamist ja iiveldust. Kui märkate suu ümber paistetust, peaksite seda kindlasti hambaarstil kontrollima.

Üldine järeldus enamiku ülaltoodud sümptomite puhul on, et need võivad põhjustada tõsiseid tagajärgi, kui neid ei ravita varakult, seega on kõige parem pöörduda hambaarsti poole varajaste sümptomite ilmnemisel, et vältida keerulisemat ja kulukamat operatsiooni suu ja naeratuse säilitamiseks. hiljem.

Selle postituse autor on Eoin Holohan, Affordable Dental Implantsi kaastöötaja. Kui soovite HealthResource4u jaoks kirjutada, vaadake meie külaliste esitamise juhiseid.

Kui laulja Joni Mitchell salapärase Morgelloni tõve tõttu haiglasse sattus, olid paljud inimesed seda kindlasti googeldanud. Mis on Morgellonsi haigus? See on häire, mida iseloomustavad roomamise tunded nahal ja naha all. Sellest tekivad ka kehal haavandid ja kiu tüüpi kiud. Need nöörid on nagu sidemega seotud puuvillase niidi tükid. Kuid mõned ütlevad, et need on naha infektsiooni tagajärg.

Mis on Morgelloni tõbi?

Sisukord

Mis on Morgelloni tõbi? Põhjused, märgid ja sümptomid, toimetulek & Juhtimine Morgelloni haiguse klassifikatsioonJäreldus

Morgellonid on haigus, mille puhul inimesed tunnevad, et nende naha all on midagi või püütakse sellest välja tulla. Inimestel, kes kannatavad selle häire all, tulevad nahast välja igasugused väikesed esemed, nagu kiud, graanulid, täpid, ussid, täpid, liiv, vastsed ja munad ning fuzzball, jättes armid ja kahjustused. Paljud teaduseksperdid liigitavad seda pigem psühholoogiliseks ja vaimseks seisundiks kui füüsiliseks probleemiks. See salapärane haigus on teadlastel hämmingus.

Keha kiudained ei võimalda kohtuekspertiisi tuvastamist mineraalsete, loomsete või taimsete kiududena. Haigus on aeglane, ettearvamatu tapja, mis ründab siseorganeid ja jätab inimese päevadeks voodihaigeks!

Põhjused

2012. aastal avaldas CDC uuringu, et hinnata, mis toimub 2008. aastal algatatud 600 000 USA dollari suuruse projekti raames vastusena selle haigusega seotud huvidele ja uuringutele. Teadlased uurisid naha biopsiat, uriini ja vereproove, et näha, kas põhjust saab eraldada. Seetõttu liigitati haigusseisund luuliku päritoluga kategooriasse.

Seisund ise on haruldane. Peaaegu 4 inimest 100 tuhandest uuritud 3,2 miljonist elanikkonnast põdes seda haigust. Seni on selle sündroomiga tuvastatud ainult 115 inimest.

Märgid ja sümptomid

Morgellonsi tõve sümptomid on järgmised:

NahalööbedIntensiivne sügelusTunne, et midagi roomab naha alla (nt putukad liiguvad või hammustavad)Nahale sattuvad kiud, niidid või must materjalMassiivne väsimusProbleemid keskendumisegaLühiajalise mälu kaotusAvatud haavandid

Selle haiguse teine ​​võimalik tunnus on pettekujutelm parasiitide või pettekujuliste parasiitidega nakatumisest. Kui mõned meditsiinieksperdid ütlevad, et see on tõeline haigus, siis teised nimetavad seda vaimseks pettekujutluseks. Seletamatu dermopaatia või nahahaigused, mis toimuvad ilma põhjuseta või kiuhaigus, on mõned muud nimetused.

Nahal võivad tekkida ebameeldivad aistingud, nagu putukad, põletus- või kipitustunne. Esineb intensiivne sügelus ja nahahaavad paranevad väga järk-järgult ja tekivad ootamatult. Haavandid jätavad naha punaseks ja mõned patsiendid teatavad ka nahale kinni jäänud kiududest.

Peale selle on juuste väljalangemine, valud liigestes ja lihastes, hammaste väljalangemine, unehäired ja mälukaotus. Seda haruldast haigusseisundit on leitud keskealistel valgenahalistel naistel ja see esines kunagi CA-s klastris. Teises, aastatel 2003–2008 läbi viidud uuringus Londonis diagnoositi Morgellonid 18 selle haigusega patsienti, kellest enamus olid keskealised ja valgenahalised.

Mida teadlased teavad?

Teadlased on leidnud seose Morgellonide ja Borrelia spiroheetidega nakatumise vahel. CDC teadlased väitsid, et haigusseisund oli seletamatu ja ilma teadaoleva põhjuseta. Mõned tervishoiutöötajad leiavad ka, et haigus on seisund, mille kohta uuringud peavad tõendama. Teine rühm usub, et see on vaimne haigus, samas kui kolmas ei tunnista haigust enne, kui selle seisundi kohta on rohkem teada. Teises uuringus leiti, et selle haigusega inimesed peavad vastu ka arstide soovitatud põhjustele.

Morgellonsi on seostatud ka Lyme’i tõvega. Teised arstid on teatanud, et see häire on psühhootiline seisund. Selle haiguse diagnoosimiseks ei ole kehtestatud standardit. Meditsiinitöötajad hindavad enamikku selle haigusseisundi all kannatavaid inimesi sümptomite ajaloo kogumise ja meditsiiniliste ja psühholoogiliste sümptomite kohta küsimise kaudu. Asjakohase diagnoosimise hindamiseks määratakse füüsilised läbivaatused koos laboritestidega. Meditsiinitöötajad võivad teha ka naha biopsiaid.

Toimetulek & Juhtimine

Morgellonsi haiguse nähud ja sümptomid võivad olla äärmiselt murettekitavad. Isegi kui teatud tervishoiutöötajad nimetavad seda vaimseks seisundiks, vajate kindlasti ravi. Nähtude ja sümptomite haldamiseks peavad teil olema tervishoiumeeskonnad. Valige arst, kes aitab teid raviga, uurib teid ja pakub välja haiguse ravimise võimalused. Arstidel on väga vähe tööd, seega peate olema kannatlik.

Arst otsib teadaolevaid haigusseisundeid ja määrab vastavalt ravikuuri. Mõned arstid võivad soovitada ka vaimse tervise ravi ja see võib osutuda kasulikuks. See hõlmab pikaajalist vaimse tervise teraapiat muude seotud seisundite jaoks, nagu ärevus ja depressioon, mis võivad teie keha mõjutada.

Morgelloni tõve uurimine: lisateave

Hämmastav, moonutav nahahaigus, see häire on seotud nii spiroheetaalsete infektsioonide kui ka puukide kaudu levivate haigustega. Sellel ebapiisavalt mõistetud tingimusel on globaalne jaotus. Hinnanguliselt oli 2009. aastal enda teatatud juhtumeid rohkem kui 14 000. Sellest ajast alates kannatab Morgellonsi tõve fondi 2017. aasta andmetel selle häire all üha suurem arv patsiente. Morgelloni tõve eristavaks tunnuseks on haavandiliste nahakahjustuste spontaanne ilmnemine, mille all on ebatavalised niidid, mis on naha sees või ulatuvad välja.

Iseloomulikud niidid on mikroskoopilised ja näevad välja nagu tekstiilkiud. Need kiud on mustad, valged või erksamad värvid nagu sinine või punane. Koos kiudainete tootmisega läbivad mõned selle haiguse all kannatavad patsiendid vormimise, mida kirjeldatakse kui roomamist, roomamist, nõelamist ja hammustamist. Morgelloni tõve sümptomid ei avaldu ainult nahal, on palju sümptomaatilisi tunnuseid, nagu liigesevalu, väsimus, südamega seotud tüsistused, neuropaatia ja kognitiivsed raskused, nagu on teatanud Lyme’i tõbi.

Vastuolulised tulemused

Morgelloni tõve uurimine paljudes rühmades aastate jooksul on andnud vastuolulisi tulemusi. On mitmeid uuringuid, mis näitavad seost Morgellonsi ja Borrelia spirochetes nakkuse vahel. See on otseses vastuolus haiguste tõrje keskuste varasemate uuringutega & Ennetamine, järeldades, et haigusseisundid ei ole põhjustatud parasiitidest ega infektsioonidest.

CDC uuring, milles osales 115 Morgelloni põdevat isikut, mida CDC pidas seletamatuks dermatopaatiaks, näitas, et nahahaavade kiud olid puuvillased. Aruandes märgiti, et haigusseisund on täheldatud keskealistel valgetel naistel. CDC leidis, et sümptomid on sarnased vaimuhaiguse sümptomitega, mis hõlmavad valesid uskumusi parasiitidega nakatumise või luululise nakatumise kohta.

Väikesed uuringud on kindlaks teinud Morgelloni tõve ravi põhjuse ja tagajärje. Kuid diagnoosi ja ravi üle vaieldakse palju. Vaja on täiendavat uurimist ja uurimist.

Tervishoiutöötajate ühised vaatenurgad Morgelloni tõve suhtes hõlmavad arvamist, et see on spetsiifiline seisund või nähud või sümptomid on põhjustatud muudest haigusseisunditest. Kuid uuringuid alles uuritakse ja küsimus, kas see on pettekujutelm või tegelik seisund, jääb alles. Kuigi mõned neid haigusi põdevad isikud on tunnistatud Morgelloni haiguseks, teatavad mõned teised inimesed Morgelloni tõve tunnustest ja sümptomitest, mis tavaliselt seisavad haigusseisundi selgituste vastu.

Kas Morgelloni tõbi on pettekujutelm?

Mõned aruanded on propageerinud Morgelloni tõve pettekujutlust või psühhiaatrilist etioloogiat. NCBI NIH aruannete kohaselt on mitmeid ülevaateartikleid või arvamuslugusid. Need ei paku täiendavaid uuringuid ega kliinilisi tõendeid selle kohta, et Morgelloni tõbi on luululine haigus. Ühiseid aruteluteemasid korratakse uurimistöödes ja juhtumiuuringutes.

Levinud aruteluteemad hõlmavad järgmist:

Kas Morgelloni tõbi on luululine häire?Kas Morgelloni tõbi on luululiste häirete variatsioon?Kas Morgelloni tõbi on meditsiiniliste tõendite puudumisest hoolimata kinnistunud veendumusel, et talle süstitakse elutuid esemeid või mikroskoopilisi organisme? Kas neil patsientidel on kaasuvaid psühhiaatrilisi haigusi.

Mõned uuringud osutavad sellele, kuidas massilised luululised vaimuhaigused mõjutavad peamiselt keskealisi kaukaasia või valgeid naisi. Selle uuringu kohaselt levivad nakatumise luulud ühelt inimeselt teisele ja edastatakse Interneti kaudu, kuna antipsühhootikumid on valitud ravimeetodiks. ECT on vastuvõetav ka Morgelloni tõve ravi. Keskendutakse enesekindluse loomisele ja usaldus aitab inimestel võtta antipsühhootilisi ravimeid. Morgellons töötab patsientidega dialoogis, et luua suhtlust ja usaldust.

NIH viitab ka uuringutele, mille kohaselt patsiendid esitasid tervishoiuteenuste osutajatele näidiseid, nagu ebemed, juuksed, nahakraapitud kiud jne. Mõned juhtumiuuringud näitasid, et patsiendid tundsid roomamist ja arvasid, et nende ninas ja kõrvades on putukaid. Sellised seisundid nagu seborroiline dermatiit/ekseem, mis põhjustab roomamise või vormimise tunnet. Tunded on tunda kõrvades ja ninas ning need tuleks enne vaimsete probleemide diagnoosimist välistada.

Samuti tunnevad patsiendid, et silmas kasvavad kiud. Veelgi enam, mõned teadlased on vormimise tunnet näinud sensoorsete hallutsinatsioonidena. Juhtudel, kui tervishoiutöötajad ei otsinud filamente, ei ole selge, kas patsiendil oli kahjustusi. Mõnes aruandes mainiti nahakahjustusi. Teistes uuringutes oli isegi juhtumeid, kus nahk oli kahjustamata. NIH andmetel teatasid metaanalüüsi kolm juhtumiuuringut kiudude või naha sisseehitatud kiudude väljaulatumisest.

Juhtumiuuringud varieerusid ka patogeenide osas, kuid uuringud ei andnud tõendeid spiroheetaalse infektsiooni kohta. Paljud Morgellonsi tõve kahtluse juhtumid ei vastanud aga luululiste häirete DSM-V kriteeriumile. Mõnedes uuringutes leiti, et patsiendid olid luulud ja kannatasid psühhootiliste seisundite, näiteks skisofreenia all. Ühes uuringus leiti isegi krampe ja tõmblusi põdevaid patsiente. Teisel juhul oli Morgelloni tõvega patsientidel ka seniilne dementsus.

Mõnede praktikute ja teadlaste arvates võivad niinimetatud luuluhäired omada kultuurilist mõju. Teiste kaasuvate haiguste hulka kuulusid B12-vitamiini vaegus ja kilpnäärmehaigus. Teises uuringus oli Morgelloni tõve juhtum koos suhkurtõvega.

Mõnel juhul võtsid patsiendid ka psühhoaktiivseid ravimeid. Antipsühhootilised ravimid leiti olevat mõnel juhul isegi ravivad. Mõnel juhul osutus antibiootikumravi edukamaks. Mayo kliiniku ülevaates 147 Morgelloni tõvega patsiendi kohta leiti, et 81%-l oli psühhiaatriline haigus, millest kõige sagedasem oli depressioon. Umbes 11 protsendil patsientidest oli anamneesis uimastite kuritarvitamine ja ainult 20 protsenti patsientidest teatasid kiududest naha sees.

Kas Morgelloni tõbi on infektsioon?

Tänapäeval ja viimasel ajal tundub Morgellonsi tõbi võimaliku spiroheetaalse infektsioonina. Tegelikult tuvastati see nakkus haiguse tegurina 2006. aastal. See oli siis, kui William Harvey, arst, uuris seitsmekümnest Morgelloni tõve patsiendist koosnevat rühma, kes olid nakatunud Lymes’i tõve põhjustaja Bb-spirohetega. Kõigil, välja arvatud ühel patsientidel, oli Lymes’i tõve suhtes positiivne test.

Täiendavas uuringus üritati uurida Morgelloni tõve tunnuseid 25 patsiendil, kellel diagnoositi ise. Kuigi patsiendid vastasid mõnele luululise psühhoosi kriteeriumile, olid sümptomite põhjused ja tagajärjed täpselt vastupidised.

Nakkuslik protsess oli arengu sümptomite võti. Kui meeste ja naiste suhe oli 50:50, siis ligikaudu 25 katsealusest 23-l oli varem psühhiaatriline probleem.