Hakkımızda

Formal Akademi Kurs Merkezi eğitim anlayışının vazgeçilmezleri olan; nitelikli öğretmen kadrosu, etkin öğrenci ve ödev takibi, etkin rehberlik ve etkin disiplin anlayışı sayesinde bu gelecek inşasında pek çok başarıya imza attık. İlerlemeci eğitim felsefesi ile hız kesmeden gelecek inşasına kararlılıkla devam eden Formal Akademi Kurs Merkezi daha nice başarılara imza atmak için sabırsızlanmaktadır. Bu başarımızı değişen koşullara her zaman hazır olacak şekilde kendimizi geliştirmemize ve güncellememize borçluyuz. Bu sayede sürekli güncellenen yeni sınav sistemlerine hızlı adapte oluyoruz. Planlı Geleceğimiz Eğitimin “Bireyin Yaşam Kalitesini Artırma” şeklindeki günümüz tanımına uygun olarak yeni bir konsept ile çağdaş eğitime dair çocuklarımıza önemli imkanlar sunmak ve dokunuşlar yapmak konusunda iddialıyız.

Vizyonumuz

Formal Akademi Kurs Merkezi olarak vizyonumuz; Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, evrensel standartlarda, yetenekleri açığa çıkaracak nitelikte eğitim ve öğretim desteği sağlayarak bireylerin kendilerine ve çevresine yararlı, başarılı, mutlu, ahlaklı ve çağın gereksinimlerinin farkında olan bireyler yetiştiren en iyi eğitim kurumu olmaktır.

Misyonumuz

Formal Akademi Kurs Merkezi olarak misyonumuz; öğrencilerimizin “içindeki cevheri ortaya çıkararak” potansiyellerine ve yeteneklerine ilişkin farkındalık oluşturan, zamanı etkin kullanmalarını sağlayan, kendilerini geliştirme imkânı sunarak geleceklerine yön veren nitelikli eğitim – öğretim desteği sunmaktır.